HUDBA JE KRÁSNÁ, POKUD JE DĚLÁNA ZE SRDCE

Jak to začalo

26. října 2009 v 23:23 | Ája Vyšehradská |  Historie

Co dokáže nuda? Na posledním ročníku Stříbrné rosy (svého času vynikající festival pod taktovkou Márty na Márty ve Stříbrné) dumaly Renča s Ájou nad svými vcelku fádními životy. Myšlenka , že by mohly také hrát , je napadla téměř současně (tenkrát si společně pohupovaly hlavama do rytmů kapely Cop). U Áji je od nápadu k činům jen krůček a tak začala ihned jednat. V žánru měla děvčata jasno, ale kde vzít v dnešní době spolehlivé a oddané hráče? Do ledna přemlouvaly Tondu, aby jim s kapelou píchnul. Tonda píchnul a zakotvil. Název kapely je z jeho hlavy. Při zkoušení písně o čarodějnici "Alison gross" si uvědomil, co ho s těmi dvěmi dívkami čeká a jméno kapely bylo na světě. První veřejné vystoupení absolvolvali na tehdejším chodovském festivalu " Evropský svátek hudby" v červnu roku 2006 ve složení Ája, Tonda a Renča. Po dlouhých měsících zkoušení následovalo až další vystoupení na Portě v roce 2007 kde postoupili do západočeského finále. Tam s nimi a svými housličkami hostovala Anička. Původně také jen píchla a také zakotvila.
Tato parta spolu zažívá neuvěřitelné příhody i mimo svou "pracovní činnost". Jezdí spolu na vodu, pořádá různé grilovačky a večírky. Důvody k oslavám se v jejich hlavách rodí jako na běžícím páse.

Kapela v letošním roce 2011 soutěží v amatérské soutěži NOTOVÁNÍ, kde se probojovala až do finále. To ji čeká 2.6.2011.

Kapelnice s pomocí celé kapely pořádá letos již 4. ročník FCT festivalu "Na konci světa " , kde hrají místní začínající umělci, ale také hvězdy české FCT scény.

Dnes je již kapela zase v jiném složení a doufá, že už to tak bude na stálo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama